Ana organizatörü Tüyap Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi olan fuara Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, Maden-Mermer Üretici ve Sanayici İş Adamları Derneği (MADSİAD), T.C. Ekonomi Bakanlığı, KOSGEB ve Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından destek verilen Bursa 3. Uluslararası Blok Mermer Fuarı 25 – 28 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleşti.

Dünya mermer rezervlerinin % 40’ına sahip ülkemizde blok mermer konusunda düzenlenen tek ihtisas fuarı olan Bursa 3. Uluslararası Blok Mermer Fuarı’na bu yıl 15 ülkeden 215 firma ve firma temsilciliği katıldı. 10 tondan 26 tona kadar, toplamda ağırlığı 50 bin tona ulaşan 2 bin blok mermer, yedi kapalı sergi salonu ve açık alandan oluşan 60 bin m2 fuar alanında, blok mermer işleyen iş ve ocak makineleri ile birlikte sergilendi.

Fuar, Çin ve Hindistan başta olmak üzere Almanya, Amman, Arnavutluk, Azerbaycan, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, Bulgaristan, Cezayir, Fas, Filistin, Gürcistan, Irak, İran, İspanya,  İtalya, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, Libya, Lübnan, Makedonya, Moldova, Mısır, Pakistan, Sırbistan, Rusya, Sudan, Suudi Arabistan, Tunus, Ukrayna, Ürdün ve Yunanistan’dan davet edilen alım heyetlerine ev sahipliği yaptı