Hakkımızda

Anasayfa >> Hakkımızda

MADSİAD HAKKINDA

Dernek Tarihçesi

Maden Mermer Üretici ve Sanayici İş Adamları Derneği,  kısa adı ile MADSİAD, kuruluş faaliyetlerine 2010 yılının Kasım ayı içerisinde kurucu başkan Nurullah ALTINSOY’UN teşviki ile başlamıştır.

MADSİAD 100 üyenin bir araya gelmesi ile kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur. Dil, din, ırk mezhep ve siyasi görüş ayrımı yapmayan iş insanları, başta güzel ülkemize ve Bursa’mıza değer katmak adına dernek çatısı altında bir araya gelmiştir.

Derneğin ana amacı, maden sektöründeki iş insanları arası birlikteliği geliştirip birlikten güç doğar düşüncesi ile Bursa ve Ülke gelişimine katkılar sağlayacak birlikteliklere imza atmak  sektör içerisinde işbirliği ve bilgi paylaşımında çatı görevi yapmaktır.

Vizyonumuz

Bursa bölgesindeki mermer, maden, mıcır ve agrege tesislerinin çoğalmasıyla ortaya çıkan sorunları tek elde toplayarak, madencilerimizin sesi olmak, onların hak ve menfaatleri ile kamu ve çevremizin taleplerini karşılamak, sorunları çözüme ulaştırmak, çevreye duyarlı ve sürdürülebilir madencilik faaliyetlerini yürütmek üzere meslektaşlarımızla bir ara gelerek, sektörümüzü daha ileri taşımaktır.

Misyonumuz

Misak-ı milli hudutları içinde üretim yapılan yer altı zenginliklerinin tanıtımını yaparak, verimlilik ve üretimi arttırmayı hedefleyerek, halkımıza ve çevremize zarar vermeyecek şekilde çalışmaların sürdürülebilirliğini sağlayıp, yeni teklolojileri üyelerimiz ve yurt madenciliğine kazandırmaktır.